Agrochest Team z sukcesami na Maratonach Rowerowych Lang Team w Krakowie.

11 maja w Krakowie, już po raz dziewiąty odbył się maraton rowerowy Czesława Langa. Na dystansie Grand Fondo (89 km), Medio (64 km) i Mini (24 km) ścigało się ponad 500 uczestników w tym zawodnicy Agrochest Team: Marcin Korzeniowski, Wojciech Czajka, Michał Czapla, Mateusz Kanoniczak, Przemysław Mikołajczyk, Mateusz Laszczyk, Jonasz Biesiada, Julia Plewka i Tomasz Rybarczyk.

Wyścig z sukcesem ukończył Marcin Korzeniowski, który po przejechaniu wymagającej trasy Medio z sumą przewyższeń ponad 1000 m zostawił swoich rywali daleko w tyle plasując się na pierwszym miejscu open i w kategorii wiekowej M-3.  Na podium stanął również Wojciech Czajka zajmując 2 miejsce w kategorii M-4.

Na dystansie Mini zwycięstwo odnieśli: Przemysław Mikołajczyk 3 miejsce open i 1 w kategorii wiekowej M-4 oraz  Mateusz Laszczyk 2 miejsce w kategorii wiekowej M-2.  Trzeba również wyróżnić jedyną kobietę w teamie – Julię Plewkę, która ukończyła wyścig zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej K-2.

Agrochest Team nie zwalniają tempa. Ledwo zakończył się wyścig Langa w Krakowie, a już kolejnego dnia w Rabie Wyżnej na II etapie Podhale Tour wystartowali: Michał Czapla i Mateusz Laszczyk. Bardzo złe warunki pogodowe towarzyszące zawodom utrudniły dojazd na metę. W wynikach został sklasyfikowany tylko Mateusz, który po zaciętej walce z chłodem, deszczem i rywalami uzyskał 17 miejsce open i 5 w kategorii wiekowej M-2.

W tym samym czasie na Bike Cross Maratonie w Skokach wystartował Wojciech Czajka i uplasował się na 2 miejscu open i 1 w swojej kategorii wiekowej.