VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE W WILANOWIE

W minioną sobotę odbyła się pierwsza edycja Vienna Life Lang Team w warszawskim Wilanowie.

Na starcie stanęło około 800 zawodników, w tym także małe dzieci, które brały udział w Paradzie Rodzinnej na rowerkach biegowych. Pozostali zawodnicy zmagali się na dystansach: GRAND FONDO (86 km), MEDIO (65 km) i MINI (43 km). Pomimo tego, że trasa maratonu była płaska, bardzo szybka i łatwa technicznie, uczestnicy musieli stawić czoła silnym podmuchom wiatru, który znacznie utrudniał pokonanie trasy i uzyskanie jak najlepszego czasu.

Najlepszy z naszych zawodników na trasie GRAND FONDO Marcin Korzeniowski zajął 24 miejsce i 6 w swojej kategorii wiekowej. Marcin Hermanowski był 32, a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 9 miejscu. Na dystansie MEDIO najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Orlik zajmując miejsce 11 i 6 w swojej kategorii wiekowej, Mateusz Kanoniczak zajął miejsce 15 i 6 w kategorii M-2. Wojciech Czajka na tym samym dystansie ulokował się na 22 pozycji i 6 w kategorii M-4. Bardzo dobrze spisał się Przemysław Mikołajczyk zajmując 3 miejsce i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie MINI. Na  tej samej odległości,  startowali również zawodnicy Agrochest Team: Tomasz Rybarczyk, Jonasz Biesiada oraz Magdalena Czajka.

W klasyfikacji drużynowej MARATONY LANG TEAM AGROCHEST TEAM zajmuje 5 miejsce.

W sobotę odbył się także maraton w miejscowości Mchy (gm. Książ Wlkp), w którym brał udział Grzegorz Sobczyński. Startował na dystansie MEGA mający około 42 km zajmując 106 pozycję i 42 w kategorii M-3.

Kolejne zawody VIENNA LIFE LANG TEAM odbędą się 13 maja na krakowskich Błoniach.