Agrochest Team tryumfatorem kolarskiego cyklu Bike Cross Maraton 2016

W minioną niedzielę 25 września w Łopuchowie k. Murowanej Gośliny odbył się finałowy wyścig cyklu Bike Cross Maraton.  Wzięło w nim udział 560 zawodników, którzy ścigali się na dwóch dystansach: Mini 30 km oraz Mega 60 km.

Na dystansie Mega wystartowało 5 zawodników Agrochest Teamu, wśród których na metę najszybciej dojechał Mateusz Laszczyk, zajmując 5 miejsce w kategorii open i 4 w kategorii M-2. Przejechanie całej 60 km trasy zajęło Mateuszowi 1h:58 min. Kolejny dotarł Przemysław Mikołajczyk, który został sklasyfikowany na miejscu 9 w kategorii open oraz 1 w kategorii M-4. Tuż za nim na mecie pojawili się Wojciech Czajka oraz Marcin Hermanowski zajmując kolejno 11 i 12 miejsce w kategorii open oraz 3 miejsce w  kategoriach M-4 i M-3. Na 23 miejscu w kategorii open i 8 w M-2 znalazł się Hubert Spławski.

W całym cyklu Bike Cross Maraton 2016, składającym się z 10 wyścigów, Agrochest Team zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki klasyfikacji generalnej prezentują się następująco: W kategorii M-2 Mateusz Kanoniczak zajął 3 miejsce. Zaraz za nim uplasował się Mateusz Laszczyk zajmując 4 miejsce. W kategorii wiekowej M-3 Krzysztof Orlik zajął 1 miejsce. Z kolei Marcin Hermanowski uplasował się na 4 miejscu. W kategorii wiekowej M-4 pierwszy znalazł się Przemysław Mikołajczyk a zaraz za nim na miejscu 2  Wojciech Czajka.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 15 października 2016 r. w Murowanej Goślinie.