Finał Langa w Kwidzynie

1 października w Kwidzynie odbyła się  ostatnia finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Na trasie wystartowało ponad 900 zawodników ścigających się na dystansach Rodzinnym, Mini, Medio oraz Grand Fondo. W sumie zawody Langa odbyły się w siedmiu miastach (Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Bukowinie, Krokowie, Dąbrowie Górniczej i Kwidzynie).

Ostatnie w tym roku zawody wyłoniły zwycięzców klasyfikacji generalnych we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB.

W maratonach Skandia startowało 130 drużyn. Trzecie miejsce w ostatnim wyścigu Skandia Lang Team to dla Agrochest Team wyjątkowe wydarzenie, tak samo jak zajęcie szóstej pozycji z 9921 punktami w całym cyklu.

W  finale wszystkich cyklów  klasyfikacji generalnej wyniki przedstawiają się następująco:

Na dystansie MINI triumfował Przemysław Mikołajczyk. Zajął on 1 miejsce w kategorii wiekowej M-4. Na dystansie MEDIO w kategorii wiekowej M-4 bardzo dobrze spisał się Wojtek Czajka zajmując 1 miejsce. Natomiast na dystansie Grand Fondo na podium stanął Marcin Hermanowski.

Należy też wspomnieć o Mateuszu Kanoniczaku i Mateuszu Laszczyku. Niewiele zabrakło aby stanęli na podium. Obaj Panowie zajęli 4 miejsce w kategorii wiekowej M-4 pierwszy na dystansie Grand Fondo a drugi na Medio.

Sezon maratonów rowerowych powoli dobiega do końca. Czekamy aż zostaną wyznaczone terminy zawodów Gogola i Langa na przyszły rok. Grupa Agrochest Team w tym roku wypadłą bardzo dobrze. Teraz pozostało dużo trenować by przyszłe zawody wypadły jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz