Weekend pełen sukcesów grupy Agrochest

Zawodnicy Agrochest Team nie próżnują. 16 czerwca wystartowali w kolejnym cyklu Vienna Life Lang Team, który odbył się w miejscowości Trąbki Wielkie a już następnego dnia grupa podzieliła się i wzięła udział w dwóch maratonach: Bike Cross Maraton w Lesznie oraz w drugim etapie Podhale Tour Raba Wyżna.

Debiutancki Maraton w Trąbkach Wielkich okazał się dla teamu sporym sukcesem. Aż czterech zawodników stanęło na podium, w tym Mateusz Laszczyk, który przejechał trasę dystansu Grand Fondo (88 km) i uplasował się na trzecim miejscu w kategorii wiekowej M2. W tej samej kategorii wiekowej, lecz na dystansie Medio (61 km) triumfował Hubert Spławski zajmując trzecie miejsce. Krzysztof Orlik uplasował się na drugim miejscu kategorii wiekowej M3 a najlepszy wynik osiągnął Wojciech Czajka, który stanął na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej M4. Po maratonie w Trąbkach grupa cały czas utrzymuje się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej Vienna Life Lang Team.

Transfer przez całą Polskę dał mocno w kość naszym chłopakom, ale do startu w Rabie stanęli zmotywowani do walki. Podhale Tour od samego początku rozgrywany był w wysokim tempie. Trzech naszych zawodników jechało w pierwszej dziewięcioosobowej grupie. Sytuacja układała się znakomicie jednak po 12 km wyścigu z powodu problemu ze sprzętem wycofał się Mateusz Laszczyk. Na początku 2 rundy Marcin Korzeniowski samotnie odjechał i przez 30 km kontynuował solową jazdę. Niestety akcja ta została anulowana głównie za sprawą Sebastiana Druszkiewicza (In Mogilany Cycling Team). W dalszej części wyścigu wspominany kolarz drużyny z Mogilan podzielił grupę na najbardziej stromym podjeździe pod Osiedle Bukowina. Po tej akcji pozostało już tylko trzech kolarzy, a wśród nich Michał Czapla (Agrochest Team). Ostatecznie zajął on trzecie miejsce open oraz pierwsze w kategorii wiekowej M2 a jego kolega z teamu Marcin Korzeniowski z niewielką stratą dojechał na metę jako piąty open oraz trzeci w kategorii wiekowej M3.

Szosowy wyścig rozegrany na bardzo wymagającej trasie był idealnym startem treningowym przed Mistrzostwami Polski Masters w Starachowicach na które Agrochest Team wybiera się 1 lipca.