Michał Czapla na podium Nowy Targ Road Challenge

W dniach od 1 do 3 czerwca br. grupa kolarska Agrochest Team, w składzie Mateusz Laszczyk, Michał Czapla i Marcin Korzeniowski, wzięła udział w wyścigu Nowy Targ Road Challenge.  To były trzy dni ciężkiej walki w górach ale opłacało się! Michał Czapla uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej M2 (18-29 lat) zaś w klasyfikacji drużynowej Agrochest Team zajął miejsce czwarte.
Nowotarski Challenge składał się z trzech etapów.  Pierwszy etap to jazda na czas prawie 12 km trasą i 514 m przewyższeniem. Zawodnicy zaczęli pod górkę Przełęczą Knurowską, następnie Studzionki, na których na chwilę mogli odpocząć przy zjeździe. Ostatnia część tego etapu to 1,7 km ekstremalnej wspinaczki (nawet 20% przewyższenia) – wielu kolaży pokonało ten odcinek pieszo. Michał Czapla ukończył ten etap w znakomitym czasie 27 minut i 37 sekund. Etap drugi do Dursztyna to 107 km trasy i 2050 m przewyższenia. Emocji nie zabrakło również w ostatnim etapie maratonu który prowadził do Nowego Targu i składał się z 105 km oraz 1260 metrów przewyższenia. Gdyby nie Mateusz Laszczyk (14 miejsce kat wiek. M2) nie było by tak kolorowo. Michał złapał defekt roweru ale szybka reakcja kolegi pomogła mu ukończyć wyścig.