Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym UCI Varese 2018

2 września 2018 r we włoskiej miejscowości Varese odbyły się Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym, gdzie nie zabrakło kolarzy z Agrochest Teamu. Marcin Korzeniowski, Mateusz Laszczyk i Michał Czapla do Włoch wyruszyli już we wtorek 28 września, aby dokładnie poznać trasę niedzielnego wyścigu. Do pokonania mieli prawie 130 km na jednej rundzie i prawie 2000 m. przewyższenia.

Start pierwszej kategorii 19-34 lata gdzie ścigali się Michał Czapla i Mateusz Laszczyk rozpoczął się wczesnym rankiem o godzinie 7:30.  Na tym dystansie wyruszyło ponad 300 kolarzy. Start kategorii 35-39 lat w której rywalizował Marcin Korzeniowski odbył się 7 min później. Do 90 kilometra trasa była bardzo wymagająca z dużą ilością krótkich sztywnych podjazdów oraz pięcioma 10 minutowymi górami na których Michał i Mateusz przejeżdżali w pierwszej grupie.  Druga część wyścigu to już bardziej płaski odcinek do samej mety gdzie zostało 70 kolarzy z pierwszej kategorii. Po stoczonym boju Mateusz ukończył wyścig na 49 miejscu, Michał 25 a Marcin po bardzo aktywnej jeździe w pierwszej grupie niestety nie ukończył rywalizacji z powodu defektu.

Wielkie gratulacje dla Piotra Tomany, który w kategorii  35-39 lat zajął 4 miejsce.

W przyszłym roku Mistrzostwa Świata zostaną przeprowadzone w Poznaniu, gdzie liczymy na dobry wynik.